Nejčastější otázky

Pro koho jsou služby Střediska Na Sioně určeny?

Provázíme rodiny s dětmi od narození do 26 let věku. Služby poskytujeme na území Středočeského kraje.


Máme o služby zájem. Komu můžeme zavolat?

Zavolat můžete na střediskový telefon 739 368 663, na kterém se vás ujme pracovnice Střediska. Doptá se na základní údaje a domluví si s Vámi úvodní konzultaci. Pokud nás nechcete kontaktovat telefonicky, máte možnost vyplnit a odeslat kontaktní formulář. V krátké době se Vám ozveme.


Budu za služby platit?

Konzultace ve Středisku  a v rodinách jsou zdarma. Na některé aktivity (výlety, pobyty) se přispívá - hradí se to, co klient/rodina spotřebuje (např. cestovné, ubytování).


Spolupracujete se školskými zařízeními (škola, školka)?

Ano, pokud o to rodiče projeví zájem.


Jste stacionář?

Ne. Poskytujeme služby ambulantně (ve Středisku) nebo v terénu (návštěvy v rodinách, ve škole, atd). Jde o jasně časově vymezené konzultace, nenabízíme dlouhodobý pobyt dítěte ve Středisku.


Budeme podepisovat nějakou smlouvu?

Ano. Služby jsou poskytovány na základě smlouvy, kterou s námi uzavíráte nejpozději na třetí konzultaci. Máte tedy možnost rozmyslet si, zda Vám služba vyhovuje.


Jak je to s ochranou soukromí?

Terénní pracovníci využívají auta bez polepek nebo firemního označení. Všichni pracovníci jsou vázáni slibem mlčenlivosti. Se zásadami ochrany a zpracování osobních údajů v naší organizaci se můžete seznámit na našich webových stránkách.


Můžeme si sami vybrat, s kým budeme spolupracovat?

Rodině se věnuje klíčový pracovník, který má právě volnou kapacitu a je pověřen vedoucím. V případě potřeby můžeme společně hledat, zda by bylo provozně možné pracovníka změnit.


Jak dlouho trvá jedna konzultace?

Obvyklá doba trvání konzultace je jedna až dvě hodiny.


Může nás kontaktovat jiný člen rodiny než rodič?

Ano. S dotazem na službu se na nás může obrátit i jiný člen rodiny než je zákonný  zástupce dítěte. Další jednání však vždy probíhá se zákonným zástupcem dítěte.


Je nutné předložit doporučení od lékaře nebo doložit speciální vyšetření?

Ne, není to nutné.

 

Pokud jste nenašli odpověď na svoji otázku, ozvěte se nám na střediskový telefon 739 368 663. Rádi zodpovíme Vaše dotazy.