Příběhy našich klientů

thumbnail_DSC04567Lépe chápeme Terezčin svět.

Rodina Terezky se obrátila na ranou péči, když byly jejich holčičce necelé tři roky. Po narození se vyvíjela normálně, ale později začal její vývoj stagnovat. Dětský psychiatr diagnostikoval opožděný vývoj řeči a prvky autismu........."Začíná používat funkčně pár slovíček, začíná se učit používat pro komunikaci se svým okolím obrázky, namísto dřívějšího breku či výbuchu vzteku," říkají rodiče Terezky. Přečtěte si Terezčiny pokroky.

 

HonzíkRadost z každého Honzíkova pokroku.

„Vše se zdálo být normální, Honzík nám rostl a učil se nové věci. Jak ale plynul čas, uvědomili jsme si, že nemluví, neumí si hrát a jeho vrstevníci ho nezajímají,“ vzpomíná chlapcova maminka Simona, která nejprve hledala informace na internetu a nakonec se obrátila o pomoc na lékaře.
Přečtěte si celý Honzíkův příběh.

 

DanielkaMetoda TheraSuit.

Danielka, které jsou čtyři roky, začala cvičit metodou TheraSuit v lednu 2016. "Když se jí poprvé obleček oblékl, tak v poloze na bříšku nezvládla zvednout ani hlavičku. Rehabilitaci Thera suit jsme podstoupili už 3x," říká maminka malé holčičky. "Dva bloky, tedy celkem 5 týdnů práce, podpořilo Kuře, kterému moc děkujeme.

 

ilustrativni_foto

Navzdory osudu

Že je syn jiný a výjimečný, se ukázalo hned ve školce. Rozmluvil se až ve čtyřech letech, ale v pěti už uměl sám číst. „Má rád výlety a muziku, k tomu ho vedeme od malička. Zná snad všechny hrady a města v republice,“ líčí jeho maminka. A stále ho něco fascinuje. „Teď je to elektronika a televize. Má v malíčku sportovní statistiky, dříve to byl kalendář nebo dopravní značky. Jenže základní běžné činnosti jsou pro něj problém. Potřebuje pevná pravidla a musíme ho pořád motivovat,“ povzdychne si chlapcova maminka.

Přečtěte si celý příběh pomoci a pokroků třináctiletého Dominika.