Příběhy našich klientů

Lépe chápeme Zuzančin svět

Terezka4_menší

Rodina Zuzky se obrátila na ranou péči, když byly jejich holčičce necelé tři roky. Po narození se vyvíjela normálně, ale později začal její vývoj stagnovat. Dětský psychiatr diagnostikoval opožděný vývoj řeči a prvky autismu... Začíná používat funkčně pár slovíček, začíná se učit používat pro komunikaci se svým okolím obrázky, namísto dřívějšího breku či výbuchu vzteku," říkají rodiče Zuzanky. Přečtěte si Zuzančiny pokroky.

 

Radost z každého Honzíkova pokroku

Honzík

„Vše se zdálo být normální, Honzík nám rostl a učil se nové věci. Jak ale plynul čas, uvědomili jsme si, že nemluví, neumí si hrát a jeho vrstevníci ho nezajímají,“ vzpomíná chlapcova maminka Simona, která nejprve hledala informace na internetu a nakonec se obrátila o pomoc na lékaře. Přečtěte si celý Honzíkův příběh.

 

 

I těžký začátek se dá překonat

ilustrační foto

Dnes devatenáctiletý Filip se narodil předčasně a začátek jeho života byl komplikován vážnými diagnózami. Rodina se obrátila na službu rané péče. Dozvěděli jsme se o rané péči, která pomáhá rodinám dětí s handicapem. Spolupráce byla velmi dobrá a prospěšná jak pro syna, tak i pro nás,“ říká maminka. Přečtěte si, jak se Filipovi daří dnes.

 

 

Navzdory osudu

000252

 

 

 

 

 

 

Že je syn jiný a výjimečný, se ukázalo hned ve školce. Rozmluvil se až ve čtyřech letech, ale v pěti už uměl sám číst. „Má rád výlety a muziku, k tomu ho vedeme od malička. Zná snad všechny hrady a města v republice,“ líčí jeho maminka. A stále ho něco fascinuje. „Teď je to elektronika a televize. Má v malíčku sportovní statistiky, dříve to byl kalendář nebo dopravní značky. Jenže základní běžné činnosti jsou pro něj problém. Potřebuje pevná pravidla a musíme ho pořád motivovat,“ povzdychne si chlapcova maminka. Přečtěte si celý příběh Dominika.