Historie střediska

Středisko rané péče bylo otevřeno v říjnu 2004 kutnohorskou Oblastní charitou v rámci Mezinárodního roku rodiny a díky zájmu místních obyvatel o podobnou službu. 

Středisko započalo svoji činnost na sídlišti Šipší v Kutné Hoře, v Mazákově ulici č. p. 168. Poradkyně rané péče Mgr. Markéta Sieglová, Mgr. Jolana Skalníková a Marie Teplá začaly navštěvovat své klienty v rodinách a některé rodiny přicházely i do střediska.  Již v listopadu 2005 jsme získali grant od nadace Eurotel ve výši 350 000 Kč, díky kterému jsme koupili naše první služební auto.  V roce 2014 se nám podařilo díky aukci Lektorského centra GASKu a Tříkrálové sbírce získat prostředky na další služební vozidlo.

Od 4.května 2007 jsme řádným členem Asociace rané péče z.s., dříve Asociace pracovníků v rané péči.

V březnu 2008 jsme se přestěhovali do nových prostor v centru města, na Palackého náměstí 320 (vchod z ulice Na Sioně), kde sídlíme dodnes. Podařilo se nám prostory zrekonstruovat, vytvořit další kanceláře v podkroví i velkou hernu pro práci s dětmi a rodinami v bývalých garážích.

Spolupracujeme s ostatními poskytovateli rané péče v republice. Od roku 2007 jsme držiteli garance kvality služby rané péče od Asociace rané péče z.s.. Podílíme se také na komunitním plánování v různých regionech Středočeského kraje.

Protože od roku 2013 poskytujeme také aktivizační služby pro rodiny s dětmi ve věku 2 – 18, později do 26 let, změnili jsme v roce 2015 název střediska na Středisko Na Sioně.

Z původních 3 pracovníků narostl jejich počet na 10 zaměstnanců a další stálé externí spolupracovníky.