Historie střediska

Středisko rané péče bylo otevřeno v říjnu 2004 kutnohorskou Oblastní charitou v rámci Mezinárodního roku rodiny a díky zájmu místních obyvatel o podobnou službu. 

Středisko započalo svoji činnost na sídlišti Šipší v Kutné Hoře, v Mazákově ulici č. p. 168. Poradkyně rané péče Mgr. Markéta Sieglová, Mgr. Jolana Skalníková a Marie Teplá začaly navštěvovat své klienty v rodinách a některé rodiny přicházely i do střediska.  Již v listopadu 2005 jsme získali grant od nadace Eurotel ve výši 350 000 Kč, díky kterému jsme koupili naše první služební auto. 

Od 4. května 2007 jsme řádným členem Asociace rané péče z.s., dříve Asociace pracovníků v rané péči.

V březnu 2008 jsme se přestěhovali do nových prostor v centru města, na Palackého náměstí 320 (vchod z ulice Na Sioně), kde sídlíme dodnes. Podařilo se nám prostory zrekonstruovat, vytvořit další kanceláře v podkroví i velkou hernu pro práci s dětmi a rodinami v bývalých garážích. V současné době u nás pracuje deset zaměstnanců a máme stálé externí spolupracovníky.

Spolupracujeme s ostatními poskytovateli rané péče v republice. Od roku 2007 jsme držiteli garance kvality služby rané péče od Asociace rané péče z.s. Podílíme se také na komunitním plánování v různých regionech Středočeského kraje.

Protože od roku 2013 poskytujeme také aktivizační služby pro rodiny s dětmi ve věku 2 – 18, později do 26 let, změnili jsme v roce 2015 název střediska na Středisko Na Sioně.