Tříkrálová sbírka kutnohorské Oblastní charity je sečtena. Letošní výsledek je rekordní! Také naše středisko se do ní zapojilo

04.02.2020 15:23

 

Hlízov 20. narozeniny charityLetošní výtěžek jubilejní 20. Tříkrálové sbírky je rekordních 865 640 Kč, což je o 110 030 Kč více než v loňském roce. Zapečetěno bylo 200 pokladniček. Do sbírky se zapojilo 70 měst a obcí v regionu Kutnohorska, Čáslavi a Poděbradech.

Děkujeme všem malým i velkým koledníkům, vedoucím skupin, štědrým dárcům, organizátorům, mediálním partnerům, všem dobrovolníkům jubilejní 20. Tříkrálové sbírky 2020!

výtěžek 

Záměrem jubilejní dvacáté sbírky je dofinancování nového auta pro službu rané péče ve Středisku na Sioně, kdy pracovnice jezdí do rodin po celém Středočeském kraji za dětmi různě znevýhodněnými. Část finančních prostředků ze sbírky poputuje na příměstské tábory pro děti Rodinného centra Kopretina v Čáslavi a aktivity pro předškoláky a školáky Centra Maják. Z tříkrálových darů se podpory dočkají rovněž dobrovolnické programy v nemocnicích a sociálních zařízeních. Část výtěžku poputuje také lidem v nouzi a rodinám a jednotlivcům, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci.