Stáž v IAA

27.05.2017 10:00

Celý náš tým se již podruhé zúčastnil týdenní stáže (od 20. do 27.5 2017) v Institute of applied behavior analysis (IAA) v Norském Stavangeru. IAA nabízí služby pro děti a mládež s autismem a dalšími vývojovými postiženími.

Během stáže jsme měli možnost pozorovat práci terapeutů s dětmi ve věku 2 – 17 let, rozebírat, konzultovat a porovnávat naše postupy práce s postupy v IAA.

Stáž byla velmi inspirující a povzbuzující pro naši budoucí práci. Kolegové z IAA nás jako vždy velmi vřele přivítali, hezky se o nás starali a poskytli nám příjemné zázemí.

Díky tomu, že se stáže mohl zúčastnit celý tým, byla zároveň teambuildingem. Ve volných chvílích jsme podnikali výlety po okolí, hodnotili naši dosavadní práci a studovali odborné články.

S IAA jsme v kontaktu již od roku 2015. V listopadu 2015 a v březnu 2016 proběhla supervize naší práce pod vedením terapeutů z IAA, a také se konal v Kutné Hoře workshop a konference na téma ABA terapie, kde mimo jiné přednášel Jens Erik Skar, Ph.D., specialista na klinickou psychologii a supervizor.

Na podzim 2017 nás norští kolegové opět plánují navštívit. Už teď se těšíme.

Více o IAA najdete zde.

 

Fotografie ze stáže naleznete ve fotogalerii.