Prázdninový týden 2018

14.08.2018 09:55

V týdnu od 6. – 10. srpna se v našem Středisku Na Sioně uskutečnil již 6. rokem prázdninový týden pro děti a mladé dospělé. I tentokrát nám pomáhali asistenti, kteří byli dětem nejen pomocníky, ale i kamarády. Společně jsme prožili pět dní, které byly obohacující nejen pro děti, ale i pro nás pracovníky a asistenty. I přes náročné horké dny jsme podnikli spoustu aktivit - celodenní výlet na zříceninu Sion, návštěvu muzea Lega, turnaj v bowlingu, dokonce třikrát jsme byli na koupališti, dopřáli si dobré jídlo v restauraci…..Hráli jsme taky spoustu her, jako bylo „živé pexeso“, twistr, aktivity, přehazovanou, chůze po slepu za doprovodu druhého apod., ale největším hitem byla hra „latrína“ J Děti si domů odnesly nejen nové zážitky, zkušenosti, ale také nové dovednosti – umět si po sobě uklidit, přichystat svačinu pro ostatní, respektovat slovo ne, více sdílet své zážitky s ostatními, překonat sám sebe, zkoušet nové věci, učit se vytrvalosti i když mě to nejde, radovat se z maličkostí, respektovat dohodnutá pravidla, zvládnout prohru, radovat se s druhým když mu něco jde, být ohleduplný k druhému……Navíc si děti domů odnesly i něco hmotného – deník v podobě leporela, který si každý sám vytvářel podle své fantazie. Ten ocenily také rodiče, kteří mohli nahlédnout do uplynulého týdne.

 

Celý týden nás provázala hra „strážný anděl“, která sice nebyla snadná, ale děti se opravdu snažily! Díky ní jsme se naučili být více pozorní k druhým, umět druhého ocenit, pochválit, nabídnout mu pomoc….Za tuto celotýdenní snahu děti sbíraly body, které poslední den doslaly podobu dárkového poukazu J Za něj si každý mohl vybrat takovou odměnu, jaká mu byla nejmilejší J

 

Velký dík patří našim asistentům, kteří s námi tento týden prožili s obrovským nadšením, chutí, úsměvem. Jejich ochota, vstřícnost, snaha, nápady, pomoc, motivace dětí, povzbudivá slova jsou to, co dětem pomáhá, a jsme rádi, že je máme. Tímto také děkujeme městu Kutná Hora, které nás finančně podporuje.

 

Dále děkujeme za sponzorský dar v podobě míčů z hračkářství pana Martina Černého. Míče v podobě zeměkoule dětem udělaly opravdu radost! A také děkujeme řeznictví pana Břetislava Douši, který nám věnoval buřty na opékání, na kterých jsme si moc pochutnali.

Monika Šotová