Herlíkovice 2019

Jako každý rok, tak i letos se bude konat pobyt pro klientské rodiny rané péče, a to od 10. - 13.6.2019, tentokrát na téma: POJĎME INDIÁNSKOU STEZKOU.

Chceme rodinám nabídnout podporu i informace, možnost individuálních konzultací a připraveno je také několik besed. Bude zajištěn program pro děti i rodiče, dostatek času na výlety a další společné aktivity. 

Moc se těšíme !

Pobyt Herlíkovice 2019.pdf (1029863)

 

 

 

Herlíkovice 2018

V třetím květnovém týdnu pobylo osm klientských rodin rané péče s pěti poradkyněmi v Krkonoších. Z Horského domova v Herlíkovicích podnikali výlety po blízkém okolí.
Pondělní odpoledne strávili na krásném dětském hřišti ve Strážném, v úterý podnikli výlet na Medvědín v Peci pod Sněžkou a ve středu si užili hezký den na hippoterapii v nedalekém Lánově.
Maskoty pobytu byli letos včelí medvídci Čmelda a Brumda.
V programu nechyběla ani bojovka s hledáním pokladu, zpívání s kytarou, cvičení, lesní olympiáda a opékání buřtů. Do večerních pohádek se aktivně zapojily děti i jejich rodiče.
Z přírodnin nasbíraných v lese si děti spolu s rodiči vyrobili štětce a razítka, kterými kreslili do zážitkových deníků.
Během pobytu byla rodičům k dispozici psychoterapeutka paní Bc. Daniella Málková. O konzultace s ní byl velký zájem.
Zajímavá byla i přednáška paní Mgr. Marie Kubátové z Obchodní akademie v Jánských Lázních, která mluvila o speciálním vzdělávání. Rodiče si tak mohli vytvořit reálnější představu o budoucnosti svých dětí.
Počasí se až na jednu menší bouřku vydařilo, jídlo i ubytování bylo bez chyby, všichni si užili klidné prostředí a nádhernou přírodu.

 

 

Neratov 2017

Letošní pobyt pro rodiny s dětmi se uskutečnil v Neratově od 26. 6. do 29. 6. 2017. Pobytu se zúčastnilo celkem 8 rodin. Na programu bylo mnoho aktivit včetně jízdy na koních; návštěvy chráněné dílny, kde měly děti možnost vyrobit si malované hrnečky na památku; terapeutické bloky; vyrábění svícnů a papírových zvířátek; výlety a procházky (například na nedalekou rozhlednu ANNA na Anenském vrchu).
Jako tradičně se děti mohly po večeři těšit na hrané pohádky (O perníkové chaloupce, O pejskovi a kočičce - Jak si pejsek s kočičkou dělali dort a další).
Fotky si můžete prohlédnout v následující galerii.

Herlíkovice 2016

Deštné v Orlických horách 2015

Herlíkovice 2014

Herlíkovice v Krkonoších 2013

Články

I malý pokrok je u dětí s autismem velký dar

01.04.2019 09:41
Na jedné straně fenomenální paměť, na druhé problémy s komunikací a s vyjádřením emocí. Tak se projevuje autismus u třináctiletého chlapce, který dvakrát týdně navštěvuje Středisko kutnohorské Charity Na Sioně. Učí se tu navazovat kontakt s vrstevníky a také větší samostatnosti pod vedením...

Co naše služba dětem přináší?

13.12.2018 09:37
Ne jednou jsme Vás seznamovali s naší činností, ale tentokrát bychom Vám chtěli přiblížit, co naše služba dětem přináší.   Představujeme Vám Adama a Evu. „Jmenuji se Adam, je mi 13 let, chodím na základku. Učení mě moc nebaví, ale jde to. Mám asistentku, která mě tolik nevadí, ale...

Prázdninový týden 2018

14.08.2018 09:55
V týdnu od 6. – 10. srpna se v našem Středisku Na Sioně uskutečnil již 6. rokem prázdninový týden pro děti a mladé dospělé. I tentokrát nám pomáhali asistenti, kteří byli dětem nejen pomocníky, ale i kamarády. Společně jsme prožili pět dní, které byly obohacující nejen pro děti, ale i pro...