Herlíkovice 2018

V třetím květnovém týdnu pobylo osm klientských rodin rané péče s pěti poradkyněmi v Krkonoších. Z Horského domova v Herlíkovicích podnikali výlety po blízkém okolí.
Pondělní odpoledne strávili na krásném dětském hřišti ve Strážném, v úterý podnikli výlet na Medvědín v Peci pod Sněžkou a ve středu si užili hezký den na hippoterapii v nedalekém Lánově.
Maskoty pobytu byli letos včelí medvídci Čmelda a Brumda.
V programu nechyběla ani bojovka s hledáním pokladu, zpívání s kytarou, cvičení, lesní olympiáda a opékání buřtů. Do večerních pohádek se aktivně zapojily děti i jejich rodiče.
Z přírodnin nasbíraných v lese si děti spolu s rodiči vyrobili štětce a razítka, kterými kreslili do zážitkových deníků.
Během pobytu byla rodičům k dispozici psychoterapeutka paní Bc. Daniella Málková. O konzultace s ní byl velký zájem.
Zajímavá byla i přednáška paní Mgr. Marie Kubátové z Obchodní akademie v Jánských Lázních, která mluvila o speciálním vzdělávání. Rodiče si tak mohli vytvořit reálnější představu o budoucnosti svých dětí.
Počasí se až na jednu menší bouřku vydařilo, jídlo i ubytování bylo bez chyby, všichni si užili klidné prostředí a nádhernou přírodu.

 

 

Neratov 2017

Letošní pobyt pro rodiny s dětmi se uskutečnil v Neratově od 26. 6. do 29. 6. 2017. Pobytu se zúčastnilo celkem 8 rodin. Na programu bylo mnoho aktivit včetně jízdy na koních; návštěvy chráněné dílny, kde měly děti možnost vyrobit si malované hrnečky na památku; terapeutické bloky; vyrábění svícnů a papírových zvířátek; výlety a procházky (například na nedalekou rozhlednu ANNA na Anenském vrchu).
Jako tradičně se děti mohly po večeři těšit na hrané pohádky (O perníkové chaloupce, O pejskovi a kočičce - Jak si pejsek s kočičkou dělali dort a další).
Fotky si můžete prohlédnout v následující galerii.

Herlíkovice 2016

Deštné v Orlických horách 2015

Herlíkovice 2014

Herlíkovice v Krkonoších 2013